Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF)

Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF) pris

gbtc

$--0.00%
24H
7D
14D
30D
60D
200D
1Y
Låg
$--
Hög
$--
laddar...
Senast uppdaterad: 22 sep 2026 17:58:50 (UTC+0)Datakälla: CoinGecko

Prisstatistik

Marknadsvärde
--
24H volym
338.90
Högstapris (ATH)
--
Cirkulerande utbud
24.62

GBTC sammanfattning av aktuellt pris

Från och med 26 sep 2026 har GBTC ett totalt marknadsvärde på $1.64K, vilket innebär en förändring på 0.00% under de senaste 24 timmarna. Aktuellt pris för GBTC är $66.69, medan handelsvolymen under 24 timmar ligger på $338.90. Det cirkulerande utbudet av GBTC är 24.62, med ett maximalt utbud på --. Baserat på marknadsvärde rankas GBTC som nummer -- bland alla kryptovalutor. Under de senaste 24 timmarna nådde GBTC en hög nivå på $-- och en låg nivå på $--.

Högsta pris och datum$67.55 den 22 sep 2026
Lägsta pris och datum$49.28 den 4 aug 2026

Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF)-nyheter

26 sep 2026 11:49(UTC)Baisseartad

A group of hawkish Federal Reserve officials spoke out collectively, increasing expectations of a rate hike in October.

26 sep 2026 10:30(UTC)Baisseartad

Goldman Sachs' Kaplan: Fed likely needs only one more rate hike

26 sep 2026 09:14(UTC)Baisseartad

U.S. Treasury yield breaks through 5.5%, Hong Kong Exchange welcomes new ETF listing

26 sep 2026 07:05(UTC)Baisseartad

Wall Street spent another week watching yields hit multi-decade highs, oil hold above $100, and the case for tighter Federal Reserve policy harden. Once again, risk assets refused to break.

Vanliga frågor om GBTC(Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF))

  • As of , () is trading at .
  • In the last 24 hours, the lowest price is , and the highest price is , with a trading volume of .
  • The market cap is , ranking it # among all cryptocurrencies.

Ansvarsfriskrivning

Ansvarsfriskrivning Att handla i kryptotillgångar innebär betydande marknadsrisker, inklusive extrem volatilitet och potentiell förlust av hela ditt kapital. Bybit EU avsäger sig allt ansvar för investeringsresultat. Ingenting häri utgör ekonomisk rådgivning, en rekommendation eller ett erbjudande om att köpa, sälja eller inneha digitala tillgångar. Investerare bör självständigt bedöma sin ekonomiska situation och uppmanas att rådfråga professionella rådgivare. För en omfattande översikt, läs vår riskinformation och våra användarvillkor.

Prishistorik (USD)

Idag--
7 dagar--
14 dagar--
30 dagar+7.35%

Hur känner du för Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF) (GBTC) idag?

Obs! Informationen är endast för referensändamål.

Grayscale Bitcoin Trust ETF (Dinari Tokenized ETF) Resurser

Webbplats
Community
/price/svg/twitter.svg